top of page

1. tetovanie podľa možnosti nepreväzujte, nechajte mu vzduch, s výnimkou vazelínovej bandáže prvých hodín po tetovaní
2. nenatierajte mastnými krémami, lanolínom alebo látkami obsahujúcich ropné produkty
3. nepotierajte látkami s obsahom alkoholu, pokožka sa príliš vysušuje
4. nevystavujte tetované miesto priamemu slnečnému žiareniu, nenavštevujte plavárne, kúpaliská, sauny, parné kúpele, nekúpte sa vo vani po dobu aspoň 2. týždňov
5. používajte ľahké, mäkké, vzdušné a čisté odevy (pozor na alergické reakcie z avivážnych prostriedkov používaných pri praní)
6. vyhnite sa namáhavým činnostiam a aktívnym športom (zvýšené potenie v prvých dňoch po tetovaní má nepriaznivé účinky na hojenie a kvalitu tetovanie)
7. nepoužívať alkoholické nápoje, omamné látky, drogy
8. fajčenie spomaľuje proces hojenia



Ihneď po tetovaní



Tetovanie je považované za malú operáciu. Krátko po tetovaní môže trochu mokrieť ružovkastou tekutinou - krvnou miazgou, ale toto trvá iba pár hodín. Po tetovaní vám bude tetovaná pokožka vydezinfikovaná dezinfekčným prostriedkom. Na tetovanie bude aplikovaná nepriedušná vazelínová bandáž na upokojenie tetovanej oblasti. Približne každých 20-30 minút si tetovanú oblasť môžeme premasírovať končekmi prstov. "Tatto Goo". Sú to maste, mlieka, mydlá a UV tyčinky pre ošetrenie tetovania nových tetovaní, ako aj pre dlhodobú starostlivosť o tetovanie. Ako náhradu je možné použiť Kalciovú masť, prípadne lekársku vazelínu (Vaselinum album). V žiadnom prípade nepoužívajte Framykoínovú masť - je to antibiotikum a nepriaznivo pôsobí na nové tetovanie (snaží sa farbu vylúčiť von).



Po 3 - 5 hodinách



Odstránime fóliu vazelínovej bandáže. Hygienickým obrúskom opatrne zotrieme zvyšky lekárskej vazelíny. Teraz je tetovanie odkryté, miesto starostlivo opláchnite vo vlažnej vode, na očistenie použite antibakteriálne mydlo Tattoo Goo "Aftercare Soap", alebo iné antibakteriálne mydlo a rukou (nikdy nepoužívajte utierky alebo uteráky) omyte z povrchu všetku miazgu. Opláchnite vlažnou vodou, vysušte čistou osuškou, nie však trením, iba poklepávaním a nechajte zaschnúť na vzduchu asi 15 minút. Všetko prevádzajte čistými rukami, aby ste zabránili infekcii.



1.-5. deň po tetovaní



Približne po 12-18 hodinách po tetovaní natrite tenkú vrstvu masti alebo krému, avšak len toľko, koľko dokáže absorbovať vaša pokožka. Póry na tetovaní musia ostať vzdušné. Tetovanie potierame niekoľkokrát denne hojivým krémom a jedenkrát denne si tetovanie umyjeme vlažnou vodou a antibakteriálnym mydlom ako bolo popísané vyššie. Po prvých dňoch sa môžu, ale nemusia na tetovaní vytvoriť šupinky, prípadne chrastičky. Je dôležité netrhať schrastavenú kožu a miesto neškriabať. Nechať, nech odpadne prirodzenou cestou oterom s odevom, alebo pri aplikácii krému. Čoskoro nahradí čerstvá koža povrchovú odlupujúcu sa kožu, prípadne chrastičky. Počas hojenia môže dôjsť aj k farebnej zmene v mieste tetovania, po zahojení sa však farby znovu prinavrátia. Tetovanie nesmie vyschnúť, v pravidelných intervaloch ho natierame hojivou masťou, stále udržujte pokožku v oblasti tetovania vláčnu, natierajte krémom, avšak len toľko, koľko dokáže absorbovať vaša pokožka. Póry na pokožke v oblasti tetovania musia ostať vzdušné. Pri dlhodobej aplikácii hrubej vrstvy krému može dôjť k zapáleniu osetrovanej oblasti. Po druhom až treťom dni sa môžu pri natieraní krémom z tetovania uvoľňovať čierne šupiny. Je to normálne. Dajte prednosť voľnému, čistému a vzdušnému oblečeniu. Ako podporný prostriedok môžete užívat vitamín E a Zinok podľa bežného dávkovania.



6.-10. deň

Tetovanie je už vcelku pokojné. Pokračujeme v ošetrovaní a natierame masťou asi 3-4 krát za deň tenkou vrstvou krému

11.-30. deň

Ošetrujeme 1-2 krát za deň telovým mliekom alebo inou kozmetikou na telo a udržujeme pokožku hydratovanú.

Pamätajte:

Opaľovanie poškodzuje Vaše tetovanie. Neopaľujte ho, alebo ho chráňte ochranným krémom  s vysokým UV faktorom.



  • c-facebook
bottom of page